Palivo

Dřevěné brikety

Našim zákazníkům nabízíme lisované dřevěné brikety vyrobené ze suchých, čistých hoblin a pilin s garantovanou hranicí vlhkosti pod 10%. Díky tomu se brikety vyznačují vysokou výhřevností, která je téměř srovnatelná s černým uhlím. Výroba probíhá pod vysokým tlakem bez použití jakýchkoliv pojiv či jiných nepovolených příměsí. Dřevěné brikety jsou ekologické palivo vhodné pro jakýkoliv druh topeniště, obzvláště se doporučují pro kotle na dřevoplyn, krby, krbová kamna ap.

Dodáváme brikety ve dvojím provedení. Buď brikety cihlového tvaru balených po 12 ks do balíku z PE folie o hmotnosti 10 kg uložených na paletu s celkovou hmotností 960 kg. Nebo brikety válcového tvaru balených do balíku po 5 ks o hmotnosti 10 kg uložených na paletu s celkovou hnmotností 1000 kg.

brikety cihla RUFbrikety válec

Brikety je vhodné skladovat v suchých a uzavřených prostorách nebo je možno využít i otevřené zastřešené plochy. Při suchém skladování mají prakticky neomezenou dobu skladovatelnosti. Díky stohovatelnosti palet i balíků jsou výrazně sníženy prostorové nároky na uskladnění. Způsob balení do PE folie zaručuje briketám malou citlivost na vzdušnou vlhkost. Chlad a vlhko briketám nevadí, přímý kontakt s vodou briketám škodí.

Brikety zakoupíte přímo na prodejně v Návsí nebo si můžete objednat dodání přímo do domácnosti s dopravou zdarma. Vložením kódu TMB65 do objednávky získáte podpalovač a balík třísek ZDARMA.

Dřevní pelety

Pro vytápění pomocí automatických kotlů dodáváme dřevní pelety té nejvyšší kvality s certifikací EN plus. Pelety jsou vyrobeny z čistých suchých pilin a měkkého odkorněného dřeva bez přídavku chemických pojiv.

dřevní peletycertifikát EN plus

Krbové dřevo z tvrdých listnáčů

krbové dřevo

Klasické štípané krbové dříví Je vyráběno převážně z buku, případně z dubu nebo jasanu. Palivové dříví je kráceno na délku 33 cm a ukládáno do beden o rozměru 1x1x1 m. Oproti sypanému dříví vám transparentně uložené dříví dává záruku skutečně kupovaného množství!  Dle možností zajišťujeme i proschlé dříví.

Potřebujete další informace?