Masivní dřevěné podlahy z exotiky

Kolekci masivních dřevěných podlah tvoří dřeviny teak a merbau a palisandr. I vy tak můžete mít doma kousek exotiky!

Podlahová prkna z teaku

Podlahy z masivního dřeva jávského teaku mají velmi živou strukturu a širokou škálu barevnosti. Tyto podlahy se tak stávají skutečným originálem v každé místnosti. Prkna jsou opatřena čtyřstranné pérem a drážkou. Dodávají se v rozměru 15 x 90 mm a 15 x 120 mm v délkách 400 - 1200 mm. V dodávce je zastoupeno cca 20% délek 400 - 800 mm a cca 80% délek 900 - 1200 mm. Je možné si objednat pouze délky 900 - 1200 mm, pak však musíte počítat s příplatkem 10% k ceně podlah. Podlahová prkna z teaku se dodávají broušená bez povrchové úpravy. Pro správné ošetření doporučujeme povrchovou úpravu dvěma tenkými nánosy OSMO Tvrdým voskovým olejem.

Podlahová prkna z palisandru

Masivní dřevěná podlaha z palisandru se vyznačuje středně až temně fialově hnědé s tmavým žíháním. Žlutě krémové bělové dřevo má purpurový nádech a je zřetelně oddělené od tmavšího jádového dřeva. Podlaha z palisandru je vysoce ceněna díky své struktuře dřeva. Používá se pro luxusní prostory i pro svou omezenou kapacitu. Palisandr je velmi tvrdé a stabilní dřevo s trvalou hodnotou. Podobně jako merbau se dodává v rozměru 15 x 90 mm v délkách 400 - 1200 mm. V dodávce je zastoupeno cca 20% délek 400 - 800 mm a cca 80% délek 900 - 1200 mm. Opět se dodává bez povrchové úpravy. Vzhledem k vysoké hustotě dřeva se jako povrchová úprava doporučuje OSMO Čistý vosk ve dvou tenkých nánosech.

podlaha palisandr

Podlahová prkna z merbau

Masivní dřevěné podlahy z merbau vynikají svou téměř stejnoměrnou texturou bez defektů. Dřevo je hnědošedé až tmavě černohnědé s výskytem zlato-žlutého žilkování způsobeného vysokým obsahem pryskyřice. Podlahy z merbau tak mají velmi atraktivní vhled a jsou tedy vhodné i pro velmi náročné interiéry. Merbau je velmi tvrdá dřevina, což podlaze předurčuje velmi dlouhou živostnost. Podobně jako teak se dodávají v rozměru 15 x 90 mm v délkách 400 - 1200 mm. V dodávce je zastoupeno cca 20% délek 400 - 800 mm a cca 80% délek 900 - 1200 mm. Opět se dodává bez povrchové úpravy. Vzhledem k vysoké hustotě dřeva se jako povrchová úprava doporučuje OSMO Čistý vosk ve dvou tenkých nánosech.

Pro celoplošné lepení doporučujeme dvousložkové polyuretanové lepidlo bez obsahu rozpouštědel a vody BAKIT PU-P. Je vhodné pro lepení masivních dřevěných podlah i z exotických dřevin, může se používat i na podlahové vytápění. Lepit lze na cementový nebo anhydritový potěr, případně na dřevotřískovou desku. Bakit PU-P žádejte ke své podlaze!

Zaujaly vás tyto podlahy?