Masivní dřevěné dubové podlahy Old Chapel

Dubová prkna z masivního dřeva Old Chapel ztělesňují vysoké nároky na individualitu a osobitost. Výběr kvalitního dubového dřeva, ruční opracování a uplatnění charakteru každého podlahového dílce vyvolává působivé emocionální pocity. Old Chapel jsou podlahy pro lidi, kteří se sami rádi realizují, mají vysoké nároky k sobě samým, ale i na prostor ve kterém chtějí žít. Výběr dřevěných podlah Old Chapel je životním rozhodnutím, zrají s vámi jako dobré víno a inspirují vás po celý váš život.

Výroba postaršených dřevěných podlah klade důraz na skutečně starý a autentický vzhled podlahy, přičemž povrch je dokončen tvrdým voskovým olejem OSMO COLOR. Povrch nevyžaduje žádnou náročnou údržbu, je snadno renovovatelný pomocí výrobků údržby OSMO COLOR. Podlahy Old Chapel jsou dodávány v 6 kolekcích a ve 2 druzích technického provedení,  cekem v 6 různých šířkách. Je možno si tedy vybrat z vice než 200 variant.

Old Chapel BASIC LINE

Kolem dokola pero a drážka, suky vyplněné lepidlem  a zabarvené do barvy odstínu podlahy, třídění Rustic. Podélné hrany s lehkým zkosením hran, příčné hrany mají u 15 mm podlah mikrofázi u 21 mm podlah jemnou fázi.
Manipulováním povrchu se dosáhne rozdílné barevnosti. Jsou využity přírodní tříslové kyseliny a minerály dřeva a přeměněny čpavkováním, louhováním atd.
Barva podlahy v průběhu prvních 3 - 6 měsíců cca o 30 % zesvětlá a sjednotí se, optický vzhled se stane klidnější.

 • Dřevina: Dub
 • Provedení vrstvená varianta: 15 mm nebo 21 mm
 • Šířka: 140/185/180/210/220 mm/260 mm
 • Délky: průměrná délka prken je 1,5 - 2m, 10 % může být kratší než délka 1 m, nejkratší délka = 40 cm

Old Chapel ROMANCE LINE

Při výrobním procesu se používá metoda vypalování povrchu dílců, který se následně kartáčuje. Použitím technologií podobných jako při výrobě papíru tzn. pomocí chemické manipulace se docílí různých stupňů vybělení povrchu. Potom dochází k aplikaci dekoračních vosků transparentních a výslednou kvalitu povrchu zajistí konečná úprava tvrdým voskovým olejem.  Podélné hrany jsou lehce zaoblené, čehož se dosáhne vypalováním a následným kartáčováním.

 • Dřevina: Dub
 • Provedení vrstvená varianta Advance 15 mm a Between 21 mm
 • Šířka: 140 mm, 185 mm, 210 mm, 180 mm, 220 mm a 260 mm
 • Délky: průměrná délka prken je 1,5 - 2m, 10 % může být kratší než délka 1 m, nejkratší délka = 40 cm

Old Chapel HAND SCRAPED LINE

Old Chapel Hand Scraped je dalším vývojem Old Chapel Basic.
Použitím jiných technik v procesu postaršování získáme ve výsledku hrubě škrábaný povrch. Podélné hrany jsou ručně škrábané, příčné hrany jsou ve standartní nabídce s mikrofází. Old Chapel Hand Scraped podlahy jsou chemicky barevně upravovány. Barva podlahy v průběhu prvních 3 - 6 měsíců cca o 30 % zesvětlá a sjednotí se, optický vzhled se stane klidnější.

 • Dřevina: Dub
 • Provedení vrstvená varianta Advance 15 mm nebo Between 21 mm
 • Šířka: 140 mm, 185 mm, 210 mm, 180 mm, 220 mm
 • Délky: průměrná délka prken je 1,5 - 2m, 10 % může být kratší než délka 1 m, nejkratší délka = 40 cm

Old Chapel TOSCANA ANTICA

Tato produktová řada je zatím posledním vývojovým stupněm postaršených podlah Old Chapel a při výrobě využívá kombinací všech variant výrobních procesů podlah Old Chapel. Zákazník si může vybrat postaršený povrch s lehce zkosenou hranou nebo postaršený povrch s ručně škrabanou hranou. Každá podlaha z této produktové řady je originální a je to podlaha pro lidi kteří milují pozoruhodné, noblesní podlahy tvořící jedinečný interiér s jedinečnou dominantou.

 • Dřevina: Dub
 • Provedení vrstvená varianta Advance 15 mm a Between 21 mm
 • Šířka: 140 mm, 185 mm, 210 mm, 180 mm, 220 mm a 260 mm
 • Délky: průměrná délka prken 1,5 - 2 m, 10 % může být kratší než délka 1 m, nejkratší délka = 40 cm

Old Chapel TRADITIONAL LINE

Při výrobním procesu se používá metoda vypalování povrchu nepravidelně na stranách podlahových dílců, který se následně kartáčuje. Použitím technologií podobných jako při výrobě papíru tzn. pomocí chemické manipulace se docílí různých stupňů vybělení povrchu. Potom dochází k aplikaci dekoračních vosků transparentních a výslednou kvalitu povrchu zajistí konečná úprava tvrdým voskovým olejem. Podlahy Old Chapel Traditional Line jsou v nabídce ve vrstvené variantě Between. Hrany podlahových dílců jsou ručně škrábané.

Old Chapel PARKET KAZETY

Povrch je postaršený, hrany uvnitř kazet jsou ručně škrábané. Hrany kolem dokola jsou ostré, aby byla zaručena optimální přesnost lícování. Manipulováním povrchu se dosáhne rozdílné barevnosti. Jsou využity přírodní tříslové kyseliny a minerály dřeva a přeměněny čpavkováním, louhováním atd. Barva podlahy v průběhu prvních 3 - 6 měsíců asi o 30 % zesvětlá a sjednotí se, optický vzhled se stane klidným.

 • Dřevina: Dub
 • Tloušťka: 20 mm pro masiv a 15 mm pro provedení AVANCE FLOOR

Potřebujete další informace?